[browser-shot url=”http://zfp.org.pl/czlonkowie/”]

Związek Firm Pożyczkowych jest zrzeszeniem przedsiębiorstw, które działają w sektorze udzielania szybkich pożyczek pozabankowych online. Chcą one wspólnie promować najwyższe standardy w obsłudze klienta, rzetelność oraz uczciwość. Do stale rozrastającego się ZFP na chwilę obecną należy czternaście firm.

Jest to między innymi Net Credit, który działa w Łotwie, Rosji oraz w Czechach, w Polsce od grudnia 2011 roku. Nowi klienci firmy otrzymają tutaj od 150 do 1000zł na okres maksymalnie 30 dni. Rzetelni pożyczkobiorcy mogą następnie starać się o kwoty do 5000zł. O pieniądze na koncie w kwadrans mogą starać się zameldowane w Polsce osoby w wieku 20-65 lat. Następnym przykładowym przedsiębiorstwem jest Kredito24, na polskim rynku obecne od sierpnia 2012 roku. Decyzja kredytowa jest wydawana w piętnaście minut. W Kredito24 działa model scoringowy, który automatycznie analizuje osiem tysięcy punktów, między innymi informacje z serwisów społecznościowych. Jako odpowiedzialny pożyczkodawca, zachowuje wszelkie normy ostrożnościowe.
Vivus działa w Polsce od lipca 2012r. Firma szybko zdobyła popularność, udzielając w ciągu roku pożyczek o wysokości 250 000 000zł dla 300 000 klientów. Pierwsza pożyczka za darmo w wysokości do 1400zł trafia na konto wnioskodawcy w kwadrans. Nie może być on jednak zadłużony w BIK oraz w innych BIG-ach.

Do Związku Firm Pożyczkowych należą także inne firmy, takie jak SMS365, Lendon.pl, VIA SMS, MiniCredit, Pożyczkomat.pl, Pandamoney, Kobietazkasa.pl, INCREDIT, ZAIMO, Łatwykredyt.pl, Zaplo.pl. Jest to reprezentacja większości rynku pozabankowych pożyczek udzielanych online. Celem ZFP jest jednak reprezentacja całej branży z tego finansowego sektora, dlatego też możemy spodziewać się rozwoju tej instytucji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.