[browser-shot url=”https://kokos.pl/aktualnosci/czytaj?id=2014_10_08″]

Kokos.pl to internetowy serwis za sprawą którego pożyczyć możemy niezbędne środki finansowe. Jest to jedyna taka firma, która specjalizuje się w pożyczkach społecznościowych. Brzmi dość skomplikowanie jednak w praktyce uzyskanie pieniędzy okazuje się dziecinnie proste. Wystarczy odwiedzić stronę internetową kokos.pl.Tam należy wystawić aukcję w której określamy jaką kwotę chcielibyśmy uzyskać.

Do tej informacji należy dołączyć propozycję oprocentowania. Należy pamiętać, iż oprocentowanie musi być jak najbardziej korzystne, bowiem to ono jest elementem wzbudzającym zainteresowanie inwestorów. To właśnie oni udzielają pożyczek tym, którzy potrzebują wsparcia finansowego. Zyskiem dla inwestora jest owe oprocentowanie.

Jeżeli mowa o oprocentowaniu to koniecznie należy wspomnieć, iż w ostatnim czasie zmieniła się wartość maksymalnego oprocentowania pożyczek. Oczywiście na korzyść pożyczkobiorcy. Rada Polityki Pieniężnej uchwaliła ustawę, która weszła w życie dnia 9 października 2014 r. Ustawa ta wskazuje, iż wysokość stopy lombardowej wynosi 3%. Wiąże się to ze zmianą oprocentowania pożyczek, bowiem ich maksymalna wartość to czterokrotność stopy lombardowej. W związku z tym od dnia 9 października wszystkie oprocentowania nie mogą wynosić więcej aniżeli 12% w skali roku. Do dnia 8 października 2014 r. obowiązywało oprocentowanie 16% w skali roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.